Ubezpieczenia turystyczne ( w podróży )

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ( EKUZ ) zapewnia każdemu Polakowi prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na takich samych zasadach, co mieszkańcom danego kraju ( na terytorium państw Unii Europejskiej i w niektórych innych krajach europejskich ). W związku z tym czasem myślimy, że wykupienie ubezpieczenia podróżnego jest zbędne. Ale to nieprawda!  I tak we Francji stosowane są wysokie dopłaty za opiekę lekarską ( np. podczas hospitalizacji czy badania w prywatnej placówce medycznej, które typowe są dla górskich kurortów czy ośrodków wypoczynkowych ).
Często zdarza się, że placówki medyczne nie mają podpisanej umowy z lokalnym ubezpieczycielem.

EKUZ także nie pokryje kosztów szkód z tytułu odpowiedzialności cywilnej ( jeśli to My/Nasi Najbliżsi - mniej lub bardziej świadomie - wyrządzimy szkodę osobom trzecim - np. uszkodzenie wynajętych nart ), czy rezygnacji z podróży, podobnie jak ewentualnego przewiezienia z powrotem do Polski.

I tu - odpowiedzią na Nasze potrzeby - są ubezpieczenia podróżne. Niezależnie czy będziemy zwiedzać i podziwiać uroki Polski, czy też Świata ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się w każdej sytuacji.

ubezpiecz się w podróży

Umowy ubezpieczenia zawierane są pomiędzy ubezpieczycielem a ubezpieczającym, zazwyczaj na 1 polisie możemy ubezpieczyć siebie, jak i najbliższych/osoby, z którymi wyjeżdżamy na urlop. Najkrótszy okres ubezpieczenia, to 1 dzień, a najdłuższy - 365 dni.

bezpieczne podróże z ubezpieczniem

 

 

Główna siedziba firmy:
ul. Puławska 12
02-566 Warszawa Mokotów


Telefon kontaktowy:
Tel.kom.: 577 668 566


Kontakt mailowy:
biuro@extragwarant.pl